Yuva yıkan kadın diye dudak büküyorlardı: Şimdi koca aile onun eline kaldı… Mart ayı bitmeden tarih yazacak

Uzun yılların sonunda nihayet Charles ile evlenip aileye girse de yine de  Camilla’nın,  ailenin ve halkın kabulünü alması kolay olmadı.

Fakat son yaşananların ardından görünen o ki Camilla, bazıları istese de istemese de ailenin yükünü sırtlayan kişi olarak anılmaya başladı. 

Kral’in hastalığı,  ailenin en gözde gelini Galler Prensesi ‘nin ameliyat olup bir türlü iyileşememesi,  kocası Prens William”in kimi zaman göreve gitmemesi gibi nedenlerle neredeyse ortada aileyi temsil edecek kimse kalmadı.

Tabii ki böyle bir durumda bir zamanlar kimsenin sevmediği Camilla yaşından beklenmeyecek bir kıvraklıkla aileyi temsil görevini üstleniyor son zamanlarda.

ADINI TARİHE YAZDIRACAK
Yıllarca Prenses Diana’nın hayatını karartan kadın olarak anılan Kraliçe Camilla önümüzdeki 28 Mart günü ise adını tarihe yazdıracak bir adım atıyor. 

Paskalya’dan önce gerçekleşen ve hem İngiliz kraliyet ailesi hem de halk için önemli bir etkinlik olan Kutsal Perşembe’de kocasını temsil edecek. Aslında Camilla daha önce Charles ile birlikte bu etkinliğe katılmıştı.?

Fakat kanser tedavisi gören kocası bu kez etkinlikte yer alamayacağı için onu Camilla temsil edecek. Bu şekilde de Camilla, antik çağlardan bu yana kralı temsil eden ilk konsort kralice olarak tarihe geçecek.

RESMEN DUYURULDU
Bu gelişme. törenin yapılacağı Worcester Katedrali’ nin resmi  sosyal medya hesabı tarafından duyuruldu.

Son dönemde hem konumu, hem de kocasının hastalığı nedeniyle eskisine oranla daha ön plana çıkan Camilla şu sıralar deniz aşırı bir ülkede tatilde.

11 Mart ‘a kadar da hiçbir programı yok. O gün ise Camilla, Milletler Topluluğu gününde yine kocasını temsil etmek üzere görevinin başında olacak.

AİLEDE SAĞLAM KİMSE KALMADI
Son dönemde İngiliz kraliyet ailesinin önde gelen üyeleri kelimenin tam anlamıyla ortadan kayboldu…

Kral Charles’ın kansere yakalandığı herkesin malumu… Kral’ın veliahdı Galler Prensi William’ın ise uğraşması gereken çok ayrıntı var. Bu yüzden o da eskisi kadar yoğun bir şekilde programlarını uygulayamıyor.

William’ın karısı Galler Prensesi Kate Middleton yani ailenin en sevilen ve ünlü yüzü ise gizemli bir operasyonun ardından iki buçuk aydır insan içine çıkmıyor.

Durum böyle olunca da Kraliçe Camilla, bir süredir aileyi temsil etme görevini üstleniyor.

WILLIAM SON ANDA KATILMAYACAĞINI DUYURDU
Son olarak ailenin akrabası olan Yunanistan’ın eski kralı Konstantin için düzenlenen anma etkinliğine Camilla yalnız başına katıldı.

Aslında o etkinliğe William da katılacaktı ama son anda kişisel nedenlerle diyerek anma toplantısına katılmadı.

Kısaca özetlemek gerekirse bir zamanlar ailede fazla sevilmeyen Camilla, artık yalnız başına temsil görevini üstleniyor.

KISA BİR TATİLE GİTTİ
Yunanistan kralı için düzenlenen anma toplantısından sonra Camilla da kısa bir tatile cıktı. İngiliz basınına göre her ne kadar kocası kanser tedavisi görse de Camilla’nın yorulduğunu söyleyin onu denizaşırı bir ülkede biraz dinlenmesi için ikna etti.

Fakat geri döndüğünde ülkenin yeni kraliçesi Camilla’yı yine yoğun bir program bekliyor. İlk etkinliği ise 11 Mart’ta.

‘GENÇLER DE GÖREV ALSIN’ ÖNERİSİ
Bu arada bütün bu yaşanan tersliklerden sonra kraliyet uzmanları da birbirinden farklı değerlendirmeler yapıyor.

Son dönemde hastalıklar yüzünden sahneden çekilen aile üyelerinin yerine artık yaşlı sayılacak Glocuster Dükü’nün bile bastonuna dayanarak bir etkinliğe gitmesinden sonra uzmanlardan ortak bir değerlendirme geldi.

Onlara göre Edinburgh Dükü ile karısı Sophie7nin iki çocuğu Louise Windsor ile erkek kardeşi James’in de artık aileyi temsil görevini üstlenmeye başlaması gerekiyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x