New York sokaklarında kadınlara yönelik saldırılarda bulunan adam yakalandı

T24 Dış Haberler

New York’ta polisin nefret suçu olarak tanımladığı bir dizi olayda rastgele kadınlara saldırdığı şüphesiyle bir adam tutuklandı.

31 yaşındaki Daquan Armstead, uzun zamandır gerçekleştirdiği belirtilen saldırılar sırasında kadınların yüzüne, sırtına ve başına vurmakla suçlandı. 7 kadının tamamı bilinmeyen bir nedenle, benzer özelliklere sahip aynı adam tarafından saldırıya uğradıklarını bildirdi.

Saldırıların, yaşları 20’li yaşların başlarından 40’lı yaşlara kadar değişen birçok kadının başına geldiği bilgisi paylaşıldı. NBC News’in aktardığı polis rakamlarına göre, bu yıl şu ana kadar Manhattan’da insanlara 50’si kadınlara yönelik olmak üzere 90’dan fazla sebepsiz saldırı düzenlendi.

New York Polis Departmanı sözcüsü, Armstead’in nefret suçu, saldırıya teşebbüs ve ağırlaştırılmış taciz suçlamalarıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Polis, iddia edilen saldırıların tamamının Greenwich Village, Tribeca ve Bowery mahallelerinde meydana geldiğini söyledi. Saldırı görüntülerinin çoğu sosyal medyada paylaşıldı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x